O nás

Sme malá rodinná farma nachádzajúca sa v malej osade na juhozápade Slovenska, neďaleko mesta Nové Zámky. Za naším vznikom stojí hlavne láska ku zvieratkám, ktorá nás dohnala k myšlienke, že aspoň niekoľkým by sme mohli zabezpečiť ten najlepší domov.

Začalo to kúpou nášho domčeka v roku 2009. Už ako sme sa sťahovali do domu bolo jasné, že budeme potrebovať psa. Veď aký by to predsa bol život v dome bez psa??? A začal veľký výber ohľadne plemena. Hneď som vedela že to musí byť pes veľký, taký ktorý by budil dojem strážcu, ale zároveň by sa mal zniesť s ostatnými zvieratami a vzhľadom na to, že k nám bude chodievať veľa cudzích ľudí a aj detí tak úplne nekonfliktný. A ďalšou podmienkou bolo, že musí byť vonku aj v zime – ha ha teraz sa už na tom smejem lebo aj tak spáva vnútri, ale plán bol 🙂 No a tieto požiadavky nakoniec splnilo iba jedno plemeno, to pravé a najlepšie a naše rozhodnutie sme nikdy neoľutovali. Išlo sa po šteniatko vlkodava.

Popri tom sme vybudovali boxy, jazdiareň a výbeh pre 3 kone a v januári 2010 som si domov priniesla z nájomného ustajnenia moju veľkú ryšavú lásku Felicitu spolu s dvomi ďalšími kobylkami patriacimi mojim kamarátkam. Odvtedy ku koňom pribudla ešte jedna kobylka – žriebätko Frida, ktoré sa narodilo mojej Felicite, no dnes má už svoju majiteľku.

A ku koňom postupne pribudli aj naši lotríci – medvedíci čistotný, ktorým sme postavili veľkú voliéru a sú atrakciou v celej dedine. A takto si nažívame a uvidíme v budúcnosti či sa naša farma rozšíri ešte o nejakých ďalších členov 🙂