O nás

Sme malá rodinná farma nachádzajúca sa v dedinke na juhozápade Slovenska, neďaleko mesta Nové Zámky. Za naším vznikom stojí hlavne láska ku zvieratkám, ktorá nás dohnala k myšlienke, že by sme aspoň niekoľkým mohli zabezpečiť ten najlepší domov.

Začalo to kúpou nášho domčeka v roku 2009. Už pri sťahovaní do domu bolo jasné, že budeme potrebovať psa. Veď aký by to predsa bol život v dome bez psa??? A začal veľký výber ohľadne plemena. Hneď som vedela že to musí byť pes veľký, taký ktorý by budil dojem strážcu, ale zároveň by sa mal zniesť s ostatnými zvieratami a vzhľadom na to, že k nám budú chodievať aj cudzí ľudia a deti tak úplne nekonfliktný. A ďalšou podmienkou bolo, že musí byť vonku aj v zime – ha ha teraz sa už na tom smejem lebo aj tak spávajú vnútri, ale plán bol taký 🙂 No a tieto požiadavky nakoniec splnilo iba jedno plemeno, to pravé a najlepšie a naše rozhodnutie sme nikdy neoľutovali. Išlo sa po šteniatko vlkodava.

Popri tom sme vybudovali boxy, jazdiareň a výbeh pre 3 kone a v januári 2010 som si domov priniesla z nájomného ustajnenia moju veľkú ryšavú lásku Felicitu spolu s dvomi ďalšími kobylkami patriacimi mojim kamarátkam. K Felicite neskôr pribudol môj ďalší splnený sen, čierna kobylka írskeho coba Ywonne. Odvtedy sme odchovali niekoľko vrhov šteniatok a zopár žriebätiek. Nie sme však žiadny veľkochov a ani ním neplánujeme byť.