Amazing Abby from Fairytale Garden, nar. 15.05.2017 – chovná fena

Abby je šteniatko z nášho prvého vrhu ktoré som si vybrala. Vlastne ktoré si vybralo mňa 🙂 je to môj tieň, moje druhé ja ktoré je všade so mnou a keby mohla tak by za mňa aj dýchala. Odmalička bola úplne iná ako Teila, vyžadovala si všetkú moju pozornosť a na výstavách som sa nemusela nijako snažiť aby sme vyhrávali. Má krásny pohyb a rada sa predvádza. Všetko mi s ňou vždy išlo tak nejak samé a slovami ani neviem opísať čo pre mňa znamená. Sme to proste my dve, vždy 🙂

Abbynka je mamou nášho vrhu “C”

Puppy champion SK                Puppy champion HU

Junior champion SK               Junior champion HU               Junior Champion Srbska

Champion SK                            Champion HU

Grand Champion SK

Rodokmeň 

Šteniatka vrh “C” Fairytale Garden (Dexter Ar´Daroth / Amazing Abby from Fairytale Garden)

 

 Cute Chelsey from Fairytale Garden, nar. 14.05.2021

Chelsinka je náš zatiaľ najväčší vlkodaví “zlotor.” Zatiaľ ani jeden pes nám toho toľko nezničil ako ona ale aj tak ju máme najradšej na svete (: Od malička je veľmi živá, ničoho sa nebojí a má veľmi rada spoločnosť kohokoľvek. Je to taká naša veľká vtierka. Na výstavách si z ničoho nerobí ťažkú hlavu, akurát to chce trocha (mojej) šikovnosti zvládnuť ten jej temperament. Je vysoká a už v 15 mesiacoch prerástla mamu Abbynku. Zatiaľ to s ňou vyzerá veľmi nádejne aj čo sa výstavnej kariéry týka tak verím, že bude aj dobrou pokračovateľkou v našom chove.

 

    Airy from Fairytale Garden, nar. 15.05.2017 – chovný pes

Airy je veľký ľadový medveď, ktorý je kópiou svojej mamy Fairytale Matusalem. Vždy keď sa na neho pozriem vidím ju. Má krásnu širokú hlavu a úplne nekonfliktnú povahu. Je plnochrupý a má kliešťový zhryz. Na svoje vyvolené čaká v Bratislave vo Vrakuni. Je vo vlastníctve Ing. Libor Malota.

Junior champion HU

Junior champion SK

6x CAJC, 4x junior BOB, 5x resCAC

 

 

 

 

 

teila-14

Fairytale Matusalem * 13.8.2013 – 14.5.2022 “alias Teila

Teila bola zakladateľkou našej CHS, ktorá je po nej aj pomenovaná “Fairytale Garden.” Bola to psia pani dáma s obrovským srdcom a veľmi veľa nás toho naučila. Hlavne to, že nie každého psa sa dá vychovať, sú psy s ktorými sa proste musíte iba dohodnúť 🙂 Neznášala výstavy a predvádzanie sa, milovala svoje pohodlie a osobný priestor. Až na staré kolená začala byť mojkáč a vyžadovala si našu pozornosť. Stala sa mamou našich dvoch prvých vrhov “A” a “B” a babkou nášho tretieho vrhu “C.” Teiluška nám odišla za dúhový most kvôli nádoru pri srdiečku. Až do poslednej chvíle si dokázala užívať každý jeden deň a dobré jedlo.  Takto si ju budeme pamätať a nikdy nezabudneme..

Junior Champion Slovenska                  Junior Champion Maďarska

Champion Slovenska                               Champion Maďarska

 

Šteniatka vrh “A” Fairytale Garden (Guinnes Ar´Daroth von Der Eichenkoppel / Fairytale Matusalem)

Šteniatka vrh “B” Fairytale Garden (Hashtag IW aus Spatthausen / Fairytale Matusalem)

 

    ELZA * 1.7.2009 – 13.8.2013

Bola si prvá, jedinečná a nezabudnuteľná. A navždy ti budem vďačná že si mi ukázala aké sú vlkodavy úžasné. V našich spomienkach budeš mať navždy svoje miesto..

O Elzušku sme prišli v priebehu hodiny bez akýchkoľvek predchádzajúcich príznakov, že by jej niečo mohlo byť. Chodievala sa so mnou kúpať, behať, denne na prechádzky – normálny aktívny pes. Až v ten osudný večer sa ako vždy najedla a o hodinu som ju nevedela nájsť a ležala na dvore na trávniku ako keby spala. No bohužiaľ nespala.. Bola to jedna z najhorších vecí aké som kedy zažila a kedykoľvek si na to spomeniem presne sa mi vybaví ten pocit bezmocnosti a nával emócií ktorý nasledoval. A ďalšie dlhé a prázdne dni bez nej a nekonečne veľa otázok prečo.. Týmto by som chcela apelovať na všetkých budúcich majiteľov, aby si naozaj veľmi dobre rozmysleli od koho si kúpia šteniatko.